masaż kręgosłupamasaż kręgosłupa

Światłolecznictwo

Laser skaner - precyzyjne naświetlanie tkanek za pomocą światła laserowego o parametrach biostymulacyjnych. Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie. Dodatkowo, poprzez zmiany w gospodarce tlenowej komórek i polaryzacji błon komórkowych uzyskujemy wyraźne działanie przeciwbólowe. Dzięki użyciu skanera promień lasera dostarczany jest równomiernie do całej objętej zabiegiem okolicy.
Wskazania: zespoły bólowe kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, przewlekłe zapalenia nerwów, trudno gojące się rany, blizny pooperacyjne, bóle korzeniowe, nerwobóle, przykurcz mięśni.
Przeciwwskazania: stany nowotworowe i zagrożenia nowotworem, z uwagi na pobudzające działanie lasera.

Laser punktowy - naświetla się ściśle określone punkty spustowe bólu, w ten sposób zwiększa się jego skuteczność, koncentrując energię lasera w miejscach, w których efekt jego działania będzie największy.

Sollux - nagrzewanie tkanek za pomocą lampy o silnym świetle podczerwonym. Podczas naświetlania dochodzi do dość głębokiego przegrzania tkanek, tym samym uaktywniają się procesy przekrwienia tkanek nawet w głębokich, chorobowo zmienionych miejscach.. Dzięki ogrzaniu uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenie procesów metabolicznych. W wyniku podwyższenia progu bólu naświetlanie w seriach działa przeciwbólowo. Stosowanie różnej barwy filtrów rozszerza skutecznie zakres możliwości leczniczych lampy.

Bioptron

  • Przyspiesza i usprawnia regeneracje komórek i tkanek
  • Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo
  • Wspomaga procesy przemiany materii
  • Zwiększa odporność organizmu
  • Zwiększa produkcje kolagenu, powodując poprawę ruchomości stawów
  • Poprawia parametry krwi, działa przeciw zakrzepowo i normalizuje ciśnienie, poprzez wpływ na komórki krwi
  • Sprzyja gojeniu się wszelkich ran
  • Łagodzi ból, obniża jego natężenie